KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13763614
nr 1376 3614
Louis Nitka
(f. 1940), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 25/125. Motivet: ca 11x7 cm, oramad
Louis Nitka, fransk-svensk konstnär, illustratör och skämttecknare född 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:30:25
29/1 15:55:35
100 kr
1/2 19:26:10
Louis Nitka
Läs mer om Louis Nitka